Celý týden od 25. února žáci prvního stupně a mateřské školy prožili s knížkami.

V pondělí zahájili žáci 1. – 3. třídy svůj čtecí maraton s knížkou Budulínek od J. V. Plevy. Po obědě si v ložnici mateřské školy zavzpomínali na polední chvilky na lehátkách. Nejlepší čtenáři předčítali dětem z mateřské školy a svým spolužákům. Ve středu se čtení ujal pan ředitel.

V úterý mezi děti zavítala paní Eva Rosická s knížkou Z deníku kocoura Modroočka. Po poslechu milých příběhů o modrookém kocourkovi se škola zaplnila obrázky nejrozmanitějších plemen koček.

Ve čtvrtek jsme při čtení a prohlížení knížek nejen o Krtečkovi zavzpomínali na Zdeňka Milera, který by v únoru oslavil 98. narozeniny.

Celý týden vyvrcholil páteční oslavou masopustu. Ale i v tento den nám pomohla knížka – Chaloupka na vršku, z níž svým mladším spolužákům přišli přečíst kapitolu o masopustu žáci páté třídy. Pak už nastalo tradiční masopustní veselí s tancem, zpěvem a koblihami.
Po celý týden se četlo i na zámku a ve školních družinách. Páťáci prožívali neobyčejný příběh při čtení knihy A. Lindgrenové Bratři Lví srdce. V družinách se začetli do knih V. Steklače Boříkovy lapálie a P. Žišky O botě, která si šlapala na jazyk.

S knížkami jsme prožili opravdu pěkný týden.

Tento projekt finančně podpořila společnost E.ON, Kraj Vysočina a jednotlivé obce. Všem tímto velice děkujeme, neboť bez jejich podpory by se tato akce nemohla uskutečnit…