V úterý 28. ledna pořádala školní družina v budově na sídlišti pro děti jednu z dalších odpoledních akcí. Tentokrát jsme mysleli na naše malé zpěváčky, kteří neodlétají do teplých krajin. Proto jsme si zvolili výtvarné téma „Krmítka pro ptáčky“.

Nejprve jsme si zopakovali, kteří ptáčci zůstávají u nás přes zimu a můžeme je vidět u venkovních krmítek – sýkorka, kos, straka, vrabec, hýl, pěnkava a další. Patří do skupiny ptáků stálých. V zimě se živí semeny a plody rostlin, ale také přijímají potravu z připravených krmítek u našich domů.

Vyzbrojeni teoretickými znalostmi jsme se mohli pustit do naplánované výtvarné práce s názvem – krmítka pro ptáčky. Holky a kluci měli možnost si vyzkoušet netradiční výtvarnou techniku. Nejprve si na tvrdý papír formátu A3 nanesli namíchaný inkoust s vodou. Poté takto připravený podklad posypali mořskou solí. Všichni s údivem a napětím sledovali, jak reakcí soli a inkoustu vznikají neuvěřitelné vzory. V dalších krocích děti využily znalosti z matematiky a geometrie, kdy si měly naměřit rozměr krmítka z proužků papíru. Poté si namalovaly ptáčky, kteří se slétli k vyrobenému krmítku, kde na ně čekala různá semínka a zrníčka.

Na své výsledné výtvarné práce byli všichni patřičně pyšní, neboť tu uplatnili spoustu postupů. Roztomilá dílka zdobí prostory naší budovy.