IMG_5811Středa 20. 3. byl výjimečný den z mnoha důvodů. Přestože začalo astronomické jaro, venku to spíše připomínalo překrásný zimní čas. Svítilo sluníčko a jeho paprsky se odrážely v bělostné sněhové pokrývce.

Tento den se jistě zapíše do paměti i našich žáků 1. stupně. Skupinka devíti soutěžících, kteří vyhráli školní kolo ve šplhu na tyči, se zúčastnila okrskového kola na základní škole T. G. Masaryka v Bystřici nad Pernštejnem. Všichni naši „šplhouni a šplhavci“ byli sportovně naladěni a jeden druhého v soutěži maximálně povzbuzoval. I tato nálada zajisté přispěla a vyburcovala naše soutěžící ke skvělým výkonům, jelikož jsme získali zlato, stříbro a třikrát bronz.

[table “” not found /]

Po náročném sportovním dopoledni nám zbývaly do odjezdu autobusu ještě dvě hodiny volného času, a tak jsme rádi přijali pozvání paní učitelky J. Vičarové k návštěvě školní družiny na opačném konci Bystřice. Všichni si pobyt v tomto příjemném prostředí užili a spokojení, plní dojmů a zážitků jsme odjížděli do školy v Dolní Rožínce.

Naši výherci jistě neusnou na vavřínech, jelikož je čeká postup do okresního kola ve Žďáře nad Sázavou. Už teď jim držme palce.