Není snad nikdo, koho by nelákaly tajemné mořské hlubiny a bohatý život pod vodní hladinou. Největší ukázkou podmořského světa v České republice je ZOO Mořský svět v Praze na Výstavišti. Další obří akvária můžeme navštívit v Hradci Králové, Děčíně, Liberci a Olomouci.

Prozkoumat mořský svět, byť pomyslně, bylo pro děti 1., 2. třídy a školní družiny natolik lákavé, že si jej zvolily jako ústřední téma školní besídky, která se uskutečnila dne 31. 1. v prostorách budovy školy na sídlišti.

Ve školní družině této akci předcházely velké přípravy. Holky a kluci začali již počátkem měsíce ledna vyrábět kulisy k nacvičované písni Tři citrónky, ke které jsme vymysleli i dramatizaci. Neméně zajímavý byl i nácvik písně od známého folkového zpěváka Jaromíra Nohavici „V moři je místa dost“, která je nabitá velkým množstvím textu. Výtvarně založené děti se uplatnily při výrobě obrovské chobotnice s dlouhými chapadly, která zdobila vchod do velkého školního akvária. Malí „kuchaříci a kuchařinky“ v družině zase připravovali „ketering“ pro všechny příchozí návštěvníky. Chystali různé pomazánky – česnekovou, salámovou, sýrovou a paprikovou. Vše poté namazali na jednohubky s rybími motivy. Všechny děti chtěly zároveň potěšit své rodiče, kteří přišli na besídku ocenit jejich um, tvořivost a nápaditost. Vyrobily pro ně krásné dárečky.

Na přípravách se ochotně podílel i pan školník, který nainstaloval vše potřebné. Pochvala patří i žákům třetí třídy, kteří byli vždy nápomocni těm mladším.

Ve školní družině na přípravy a zároveň vydařenou akci všichni rádi vzpomínáme.