Dopolední výcvik probíhal ve znamení překonávání vlastní vůle a všechna družstva poctivě vybrušovala styly. Vypadalo to, že se někteří na svah už nikdy nevrátí, ale k překvapení všech vedoucích se nikomu do ubytovny nechtělo.

Před odpoledním výcvikem se Skilandem nesly natěšené hlasy a především začátečníci chtěli hodně jezdit. Jako každý den jsme vyrazili a uskutečňovali rozcvičku a základní zahřívací hry “u kostela”. Co se nám však najednou stalo, bylo opravdu překvapivé.

Jako blesk z čistého nebe se mezi námi objevila paní reportérka z Českého rozhlasu Olomouc a chtěla natočit autentickou reportáž z místních hor. Protože jsme už několikrát na výcviku během večerních her trénovali sněhové zpravodajství, tak nás takový požadavek vůbec nezaskočil a naši vedoucí i některé děti bez problémů hovořili do diktafonu. Také se jí zalíbilo naše dovádění na sněhu, a proto nás následovala i pod sjezdovku, kde dokončila svoji reportáž, která by se v rozhlase měla objevit během pátečního vysílání. Tak buďte na drátě…