ProblémMůže se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Není to žádná ostuda – život je prostě hrozně komplikovaný. Někdy ať děláme co děláme, dostáváme se stejně do situace, se kterou si nevíme (a třeba ani nemůžeme vědět) rady. Nebo se stane, že člověk šlápne “vedle”, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný. Lze nad vším mávnout rukou a nechat to tzv. volně plynout. Jenže většinou, když člověka něco podobného potká a nemá nikoho, s kým by si o problému mohl popovídat, může vše skončit ještě větším průšvihem. A právě proto tady je schránka důvěry.

Schránka důvěry je tu prostě pro každého z vás. Ať už:

  • máš konflikty se spolužáky a chtěl bys jej vyřešit,
  • nestíháš ve škole,
  • máš problém v komunikaci s rodiči, s učitelem, se spolužáky, s kamarády, se sourozenci nebo i s někým jiným,
  • máš pocit, že ti někdo ubližuje, a nevíš, co s tím,
  • potřebuješ pomoc nebo poradit v nějakém jiném školním problému, který tě trápí,
  • chceš se svěřit s nějakou jinou důvěrnou osobní věcí, která tě znepokojuje,
  • máš dobrý nápad a chceš ho pomoci realizovat,
  • něco na škole postrádáš nebo jsi s něčím nespokojený
  • nebo si jen potřebuješ o něčem popovídat, něco si ujasnit,

a nevíš, na koho se obrátit, svěř se se svým problémem SCHRÁNCE DŮVĚRY. Můžeš využít uzamčené kovové schránky, které jsou umístěny ve škole (jedna je na zámku u jazykové učebny, druhá je v budově 1. stupně), a vhodit do ní svůj vzkaz nebo napsat zprávu na e-mailovou adresu duvera@zsdr.cz. Vzkaz nemusíš podepisovat, může být anonymní.

Dotazy putují k vedení školy a podle typu “problému” se do dění mohou zapojit další učitelé. Aby mohl být problém řešen, musíš ale o problému psát konkrétně, tedy např.:
schránka

V 8. třídě bije neustále Karel a Václav slabší spolužáky.
Šimon trhá Lídě v 5. třídě sešity, shazuje jí pořád penál z lavice a nechce jí dát pokoj.

Zpráva “Šikanují mě” nikomu nic neřekne. Je sice smutné, že tě někdo šikanuje, ale bohužel nevíme ani koho šikanují, ani ve které třídě. A nemůžeme s tím bohužel tím pádem nic dělat…

Pokud bys nám chtěl cokoliv takového sdělit, můžeš to napsat i do “Školní vrby”. Když uvedeš svoji emailovou adresu, určitě ti na ni pošleme i odpověď.

Školní online vrba