Snad každý člověk – věřící i nevěřící – zná vánoční příběh narození malého Ježíška v Betlémě. Při jeho poslechu se nám v mysli vybavují jesličky, hvězda, která předpověděla narození Ježíše, sníh, zkrátka vánoční atmosféra…
Už mnoho let nám jej v předvánočním čase připomínají žáčci naší školy v pásmu inscenovaných vánočních koled. Čas tak rychle letí, svět se mění, ale příběh je věčný. A ti, kteří jej před lety připomínali zpěvem koled na nádvoří školy na zámku (náš malý betlém se vzhledem k narůstajícímu počtu diváků před pár lety přestěhoval do parku před školou na sídlišti), jsou dnes již rodiči a přišli se podívat na své děti.
Výkon účinkujících byl jako obvykle na jedničku. Díky usilovné přípravě všichni zvládli text i melodie. Vánoční atmosféru doplnilo i vynikající občerstvení, které jako obvykle připravily maminky ze spolku Rodičů a přátel školy. Jen paní Zima se stejně jako loni moc nevytáhla. Po sněhu ani památka. Snad se konečně probudí a vrátí se k nám, abychom si mohli naplno užívat zimních radovánek.
Tak ať se nám všem letošní Vánoce opravdu vydaří. Přeji všem, aby si užili sváteční atmosféru v klidu, v kruhu svých blízkých, a do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Zkrátka, aby se naplnila slova písně, kterou zazpíval sbor pedagogů:

koledovani
Kriste tvoje narození
ať je nám všem ku spasení.
Radujme se, veselme se
v tomto novém roce.

Fotografie si můžete prohlédnout po kliknutí na úvodní fotografii.