V letošním školním roce jsme si naplánovali výlety dva. Ten první se uskutečnil v pondělí 27. května a cílem bylo PLANETÁRIUM v Brně. Ze školky jsme vyjeli krátce po sedmé hodině, ve Věchnově jsme nabrali kamarády z místní MŠ a potom už hurá do Brna.

 Za necelou hodinu jsme byli v cíli. Teď už nás čekal výstup na Kraví horu. Panečku, to byl ale pořádný kopec! Svačina v předsálí nám přišla náramně vhod. V devět hodin jsme se usadili v sále a těšili se na objednaný pořad “Do vesmíru za zvířátky”. Projekce byla tak zajímavá, že nikdo nestihl ani zazlobit.

Po skončení programu jsme ještě doplnili energii dobrůtkami schovanými v batohu a šli se porozhlédnout do parku kolem planetária. Počasí nám přálo, byli bychom venku vydrželi ještě dlouho, ale ve školce na nás čekal oběd.

Na druhý výlet jsme se vydali v pátek 31. května. Tentokrát jsme s sebou vzali žáky z 1. – 3. třídy.

O půl osmé jsme vyjížděli – směr Polička, Městské muzeum. Počasí bylo přímo ukázkové, takže jsme ještě  před prohlídkou využili muzejní “zahrádky” na svačinu a protažení.

V devět hodin jsme vstupovali do výstavních prostor na prohlídku s názvem “FENOMÉN IGRÁČEK”. Paní průvodkyně nás krátce seznámila s jednotlivými hracími koutky a potom už jsme si mohli hrát! K dispozici bylo množství hraček, se kterými si hrály už naše babičky a možná i prababičky. Desítky igráčků, kteří se vyrábějí už od roku 1974, přitahovali pozornost nás všech. Vzpomínali jsme, které igráčky máme ve školce, které doma a které bychom chtěli mít.

Po hodině strávené v muzeu jsme se vydali na obhlídku města a hlavně – na zmrzlinu. Nedaleko náměstí jsme se vyřádili na dětském hřišti a spěchali na autobus, který nás ještě zavezl do Jimramova. Podívali jsme se na expozici “Broučků” a také na krásný pohyblivý betlém. Zaujala nás i siréna s pumpou, pohrabáč, harmonium a mnoho dalších exponátů.

Cestou zpět jsme si trošku zdřímli a ve čtrnáct hodin jsme už vystupovali na D. Rožínce.

Sláva nazdar výletu…