Počasí sice připomínalo spíš duben, ale podle kalendáře byl první den letošní zimy a poslední den před vánočními prázdninami. A tak jsme se, jako ostatně každý rok, sešli u jesliček před budovou školy, abychom koledami přivítali přicházející Vánoce.

Koledy jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc. V jejich obsahu je zachycena nálada zimního času a veselé lidové muzikantství. Koleda obsahuje přání všeho dobra – zdraví, štěstí, požehnání, úrodu na poli, hojnost dobytka ve chlévě. A to vše nám předvedli ve svém programu i žáci 1. stupně základní školy. Kouzlo Vánoc doplnili  svým “pastýřským vytrubováním” žáci ZUŠ. Již podruhé s koledou vystoupil také sbor pedagogů.

A aby byly nasyceny všechny smysly diváků – nejen sluch a zrak – uspokojili perníčky a čajem Rodiče a přátelé základní školy, z. s. i další smysl – chuť.

K dokonalé vánoční atmosféře chyběl už jen ten sníh a mráz. Ale stačilo zavřít oči a zaposlouchat se do jedné z písniček a už jsme se přenesli do té pravé zimy, kterou k nám vždy jednou do roka přináší vánoční slon, který “vyprávět dětem jde o tom co dovede mráz, jak tužkou svou na okna vykreslí krásu všech krás”.

Rozcházeli jsme se s vánoční náladou a v uších nám zněla slova “bim bam, bim bam, zní z věží a sněží, bim bam, bim bam, už vánoční nastává čas”. A tak si přejme, aby nám ta sváteční nálada vydržela hodně dlouho – třeba až do příštích Vánoc.