Školní rok se chýlí nenávratně k samému závěru, což přímo vybízí k malému ohlédnutí a bilancování. Proto jsme ve školní družině v budově na sídlišti s dětmi v diskusním kroužku vzpomínali na všechny akce, které jsme v tomto školním roce od září do června uskutečnili – Vitamínové odpoledne, Bramborové odpoledne, Čertí diskotéku, Vánoční besídku, besídku Podmořský svět ve spolupráci s 1. a 2. třídou ke slavnostnímu předávání vysvědčení, návštěvu Bublova, Sněhové bitvy proti panu školníkovi, Maškarní diskotéku, Výrobu dárků a pečení krtečkových perníčků pro budoucí prvňáčky, Setí obilí, Pletení pomlázek, besídku ke Dni matek společně s „mateřinkou“ a závěrečnou celoměsíční soutěž „Dokážeš to?“. Zapojili jsme se také do výtvarné soutěže „Strom roku 2018“ a získali krásné 3. místo.

Kromě těchto mimořádných akcí holky a kluci v družině stihli vyrábět, tancovat, zpívat, cvičit, číst knihy a časopisy, tematicky zdobit školu, hrát divadlo, chodit na výšlapy do lesa Templu, kde budovali zajímavé domečky pro skřítky. V průběhu celého školního roku také kreslili a malovali obrázky na různá téma, ze kterých si vytvořili na památku vlastní obrázkovou knihu.  Chlapci si s oblibou hráli s dřevěnou stavebnicí „Walachia“, a tak pod šikovnými rukami kluků vznikaly kreativní stavby. Z holek se stávaly alespoň na chvíli maminky, které se vzorně staraly o svá „miminka“ a pomyslnou rodinu. Vařily, praly, žehlily, umývaly nádobí a chystaly různá pohoštění. Zkrátka jsme toho zvládli opravdu spoustu.

Ale teď už se všichni těší na prázdniny a na společné výlety s rodiči a se svými blízkými. Přejeme všem pěkná prázdninová dobrodružství a neobvyklé zážitky z cest, o kterých si budeme zajisté povídat, až se zase všichni sejdeme v družině opět v září.