aneb Půjdem spolu do Betléma.

Vánoční čas je něčím neuvěřitelně zvláštní. Je to doba vánočních písní, příběhů, tradic, vzpomínání. Lidé všech ras a kultur věří, že se v tomto období něco mění k lepšímu. O Vánocích si připomínáme příběh narození Ježíše Krista v odlehlé stáji, kam za ním přicházejí pastýři přivolaní zářící hvězdou, aby mu přinesli své dary a oslavili jeho narození. A tak i letos jsme se sešli u betléma, abychom si připomenuli tento příběh ve vystoupení žáků naší školy a žáků ZUŠ Bystřice n. P.

Vánoce spojují lidi, ale mohou také prohlubovat osamocení. Co přináší radost do jedné rodiny, může v jiné způsobovat pocity smutku. Mnozí touží po radosti, čekají na návštěvu, na pozvání. Dělat radost jiným – tím jsou Vánoce tak jedinečné. Rodiče ví, že největší radost mají při pohledu na děti, které otvírají dárky. Ale větší radost máme, když se o Vánocích sejdeme se svými blízkými.

Dát někomu dárek je snadné, dát ale někomu sebe, svůj čas, svým dětem, rodičům, prarodičům, to je dárek nejkrásnější. Být spolu – to je co dělá Vánoce Vánocemi.

Přejeme všem krásné Vánoce.