AKTUALIZOVÁNO!

Ve čtvrtek 23. 3. jsme opět vyjeli do Bystřice. Tentokrát za účelem vědomostní soutěže Všeználek. Čtyři žákyně z páté třídy se chopily tohoto úkolu reprezentovat naši školu. Konkurence byla ze ZŠ  Štěpánov, ZŠ Nádražní a ZŠ TGM z Bystřice nad Pernštejnem. Soutěž to byla vskutku všestranně vědomostní. Otázky zazněly ze všech oblastí. Pár vám jich nabízíme k zodpovězení.

  • Do jakého moře se vlévá Vltava?
  • Který je největší národní park?
  • Kdo je autorem Prodané nevěsty?
  • Kdo je Psohlavec zelenohlavý?
  • Kde jsou uloženy korunovační klenoty?

Tyto a  mnoho dalších zaznělo sálem Domečku. Soutěž byla proložena odkrývacími obrázky z oblasti sportu, hudebních nástrojů a zvířat. Našim děvčatům se dařilo, společně téměř vždy odhalily správnou odpověď. A úspěch se dostavil.

Naše družstvo, ve složení Vendula Daňková, Světlana Burianová, Kateřina Janečková a Lenka Vrbková, skončilo na krásném 3. místě a děvčata postupují do okresního kola do Žďáru nad Sázavou.  Krásný boj, super úspěch, všem patří velká gratulace.


OKRESNÍ KOLO

V pondělí 24.4.2017 se holky (ve stejné sestavě) vydaly do Žďáru nad Sázavou pokořit nástrahy okresního kola. Byť se jim nevedlo úplně podle jejich představ (otázky byly opravdu záludné a těžké, prostě odpovídající okresnímu kolu), skončily na krásném 5. místě. Za vzornou reprezentaci samozřejmě děkujeme a přejeme při řešení dalších rébusů minimálně stejnou úspěšnost.