Od 8. dubna (pár dnů po okrskovém kole Všeználka) se 5. třída snažila všemi možnými způsoby podporovat své čtyři “Všeználky”. Společnými silami jsme se snažili dát jim možnost zvýšit úroveň znalostí třeba kladením stále těžších otázek, vytvářením dalších silných třídních týmů, procvičováním pomocí aplikací v iPadech, hledáním v knihách… Jediným cílem bylo udělat z malých Všeználků ty nej…

Od začátku příprav to pro nás byly nervy. Náměty jsme hledali opravdu všude a ještě jsme navíc do konce Velikonoc čekali na rozhodnutí, zda budeme v pátek 26. dubna moci jet s našimi čtyřmi soutěžícími celá třída. Až v úterý jsme se dověděli, že jedeme všichni – družstvo i jeho skalní fanoušci. Do poslední chvíle jsme vytvářeli záludné úkoly (ještě ve čtvrtek jsme na naše borce chrlili spoustu hádanek). Do Žďáru nad Sázavou jsme se opravdu těšili.

Ráno bylo příjemně teplé, doprava pohodová, čas do zahájení soutěže dostačující. Dokonce jsme využili žďárský park ke svačině a relaxačním hrám na trávníku. Krátce před desátou hodinou jsme přišli do střediska volného času, kde celá akce probíhala. A byla opravdu napínavá!!!

My fanoušci a zároveň trenéři jsme byli napjatí, naši soutěžící byli napjatí a nakonec jsme byli společně vykulení! Věděli jsme, že bodujeme. Věděli jsme, že těžké otázky víme. Ale také jsme věděli, že “virtuálně” bojujeme proti 44,25 bodům, kterých dosáhla ZŠ Radostín nad Oslavou v prvním kole. Do konečného vyhlášení jsme jenom nevěděli své konečné skóre.

Naši soutěžní skupinu jsme vyhráli s počtem 41,75 bodu “o prsa” před Velkým Meziříčím a dovezli jsme si diplom za 1. místo. Jen 2,5 bodu nás dělilo od postupu do krajského kola. Bylo to “o fous”, ale postupující může být jen jeden. Gratulujeme mu a přejeme radostínským, ať si další kolo užijí tak, jak si ho užila naše třída. Byly to nervy, ale den se nám povedl.

Zároveň děkujeme zástupcům páté třídy za předvedené znalosti a ostatním páťákům za skvělý fan club.