Stalo se již tradicí, že děti školní družiny v budově na sídlišti každoročně vyrábí upomínkové dárečky a pečou perníkové překvapení pro budoucí prvňáčky.

I letos probíhaly přípravy naplno. Již začátkem března holky a kluci začali v družině vyrábět stojánky na tužky a pastelky. Nejprve si vyzkoušeli kružítkem narýsovat kružnici v průměru šest centimetrů.  Poté přilepili vystřižený kruh na ruličku a vše natřeli barvičkami smíchanými s lepidlem Duvilax.

Na kartonu předtištěný obrys krtečka s květinou, s deštníkem nebo na motorce nebylo pro děti již nikterak složité vybarvit a vystřihnout. Následně všechny připravené části slepily dohromady a stojánek na tužky s motivem Krtečka, oblíbené postavičky autora Zdeňka Milera, byl na světě.

V dalších dnech se druhá část příprav odehrávala ve škole na zámku v učebně cvičného bytu.  Z těsta, které nám ochotně zpracovaly kuchařky školní jídelny, následně kluci –   Adam Gregor a Matěj Kunc vytiskli vykrajovátkem perníkového Krtka. Po upečení vše pečlivě potírali rozkvedlaným vajíčkem, aby perníky dostaly pěkný lesk.

Následující týden si dívky šesté třídy – Kateřina Janečková, Magdaléna Vařejková a Natálie Končeková vyzkoušely alespoň na chvíli povolání „cukrářek“ a perníčky ozdobily bílou cukrovou polevou. Tuto roli zvládly bravurně, jelikož perníkový Krteček se jim náramně povedl.

Vše je nachystané, zabalené a teď už jenom doufáme, že se dárečky k letošnímu zápisu do 1. třídy nastávajícím prvňáčkům budou nejenom líbit, ale že si zároveň pochutnají na velkém krtečkovském perníku.