Ostatní

Lidičky, kupujte naše ozdobičky…

Ani v letošním roce se Školní klub při ZŠ a MŠ Dolní Rožínka nenechal ujít možnost prezentovat svoje výrobky na Jarní výstavě, která se konala v Dolní Rožínce dne 24. března 2018. Nabídka dětských prodejců byla velmi pestrá – vážky, věnečky, ovečky, ptáčci, kytičky,… …text pokračuje


Čarodějnice na nádvoří

A opět se nádvoří školy zámek proměnilo. Tentokrát ho obsadila a zabydlela se tam čarodějnice. Se vší parádou nám ukazuje svůj příbytek, nechá nás nahlédnout do svého kotlíku plného dobrot a ukáže i pár skvostných, starobylých a nesmírně ceněných předmětů denní potřeby. …text pokračuje


Rybářský kroužek

Zájemci o rybářský kroužek od 8 do 15 let se mohou hlásit u paní Peňázové. Kroužek se bude konat jednou za týden jednu hodinu, zahájen bude 21. září ve 14 hodina hřišti na sídlišti. Vedoucím kroužku je pan Jan Musil.


Jak jsme četli na Rožínce

Stalo se již tradicí, že se naše škola zapojuje do celorepublikového projektu Česko čte dětem. Celá akce probíhá vždy pod názvem Rožínka čte dětem. Jejím cílem není jen přiblížit malému čtenáři kouzlo knihy jako takové, ale dává šanci i rodičům – a to zastavit se, odpustit si poznámku: „Teď nemám čas!“ a vydat se se svojí ratolestí do světa představ a fantazie. Máme možnost aspoň na chvíli utéct všednímu shonu a zaposlouchat se a hlavně- naslouchat – protože umění naslouchání nám mnohdy chybí (a nejen ve vztahu k dětem). …text pokračuje


Jarní výstava

jarnivystava2016Kulturní komise OÚ Dolní Rožínka ve spolupráci s Rodiči a přáteli ZŠ Dolní Rožínka, z. s. vás zvou na Jarní výstavu, která se uskuteční v sobotu 19. března v kulturním domě v Dolní Rožínce.
Zahájení v 9.00 hod.


Verča vybojovala mistrovský titul

Ve dnech 27. – 28. 2. 2016 se v Novém Městě na Moravě konalo Mistrovství ČR, III. kolo ČP v biatlonu žákyň.  Ve štafetovém závodě dvojic zvítězily Veronika Tomášková  a Karolína Špinarová z oddílu SK Nové Město na Moravě. V závodě  hromadným startem obsadila Veronika Tomášková (žákyně 7. třídy) pěkné 6. místo. Verči moc gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.


Sympatický komentář na našich stránkách

Potěšil nás komentář čtenáře příspěvku o bádání našich žáků – Jakýsi kámen tam je…

Zaujala mě vaše aktivita v rámci historických poznání oblasti mého rodiště. Pocházím totiž z obce Strážek. Žil jsem tam v letech 1956 až 1971, kdy jsem se s rodiči přestěhoval do Tišnova. Moc si vaši činnosti vážím.
Vzpomínám si na p. učitelku Palečkovou,která nám předčítala z kroniky (její manžel-také učitel-byl kronikář).Byl jsem v letech vašich svěřenců. Nejvíce mě zaujala příhoda, která měla vazbu na smírčí kámen umístěný a vlastně dnes o kus přemístěný v terase pod kinem.
Moc bych stál o oživení příběhů, třeba v elektronické podobě. Pokud můžete pomoci, budu vděčný.

S pozdravem L. Vítkovič

…text pokračuje


Vánoční výstava

vanocni vystavaKulturní úsek společenské komise Obecního úřadu Dolní Rožínka ve spolupráci se ZŠ a MŠ Dolní Rožínka zvou na Vánoční výstavu, která se uskuteční v sobotu 28. listopadu  v kulturním domě v Dolní Rožínce.

Zahájení v 9.00 hod.

Ve 14 hodin vystoupí národopisný soubor Groš. Po skončení výstavy bude rozsvícen vánoční strom v Dolní Rožínce.