Škola

Nový web

Chvíli nám to trvalo (pravda, o dost déle než jsme si původně mysleli – jenže, web jsme si dělali sami a čas během dne prostě nafukovací není), ale náš nový web je na světě.

Tyto „staré“ stránky tedy již od 1.1.2022 nejsou aktualizovány!

Poklud tedy chcete i nadále sledovat naši školu, všechny novinky a důležité informace hledejte na staronové adrese www.zsdr.cz.

Snad bude nový web místem, kam se rádi bude chodit dívat a naše práce tím dostane smysl. Děkujeme za trpělivost a přejeme ještě jednou klidný rok 2022. 🙃


PF 2022

zvonek1Za pár dnů jsou tu vánoční svátky. Všichni se těšíme, že končí období tmy a přichází doba světla, kdy se pomaličku prodlužuje den a zkracuje noc. Proto také rozsvěcujeme svíčky, aby k nám to světlo přišlo o trošku dříve.

Doufáme, že s přicházejícím světlem přichází i naděje v život bez zákazů a omezování.

Všem přejeme radostné Vánoce a mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti v roce 2022.

…text pokračuje


Přání pro radost

V adventním čase celá naše škola nemyslela jen na současnou neklidnou situaci, ale i na starší generaci.

Děti ze školky a žáci obou stupňů i školní družiny během výtvarných a pracovních činností vytvořili celkem 144 kusů rozmanitých vánočních přání. Ta odeslali klientům Domova pro seniory na Mitrově, aby jim zpříjemnili nadcházející konec roku.


Jak jsme prožili prosinec v ŠD

Měsíc prosinec je sice o něco kratší díky vánočním prázdninám, ale i tak jsme ve školní družině v budově na sídlišti stihli kromě běžných každodenních zájmových činností spoustu mimořádných akcí a hrátek. Hned počátkem měsíce si holky a kluci užili akci „Čertí týden“, kterou nás provázel sám pán pekel „Uhelák“. Pro dítka připravil na každý den různé úkoly, rébusy, čertí honičky a pekelné bludiště ve sněhu.  Závěrem týdne byli všichni za splněné úkoly odměněni čertovskými dukátky. …text pokračuje


Ve škole,

ALE TAKÉ PŘED ŠKOLOU, SNAD I ZA ŠKOLOU NAŠICH RODIČŮ, PRARODIČŮ, PRAPRARODIČŮ.

Jak vzpomínají rodiče, prarodiče, praprarodiče a dokonce prapraprarodiče na svoji 1. třídu? V jaké obci ji navštěvovali? Kdo je učil? Byl vyučující hodný a trpělivý, měl pro děti pochopení, nebo byl náladový a snad i zlý? Z jaké učebnice se tehdejší prvňáčci učili číst a čím psali? Dostávali úkoly? Museli sedět se založenýma rukama? A co když někdo zlobil? Jaké tresty děti dostávaly? 

…text pokračuje


Vánoční pečení i nepečení v kroužku vaření na zámku

Koncem listopadu jsme se s dětmi pustili nejprve do pečení vanilkových rohlíčků. Děti pečení nadchlo a s pečlivostí tvarovaly rohlíčky, které po chvíli provoněly chodby zámku. Chutnaly skvěle, a i když nebyl rohlíček jako rohlíček, všem se povedly.
Další vaření jsme věnovali nepečenému vánočnímu cukroví a to byly Rafaelo kuličky a ořechové kuličky. Koulelo se koulelo, obalovalo, až vznikly krásné kuličky položené v papírových košíčkách. …text pokračuje


Náramky z minerálů

Děti ve školní družině v budově na sídlišti si oblíbily mimořádné pozdní odpolední akce. Tentokrát se uskutečnila podzimní dílnička v odpoledních hodinách, kde se společně sešla parta deseti holek a kluků. Měli možnost vyrobit si náramek ze zlomků různých minerálů – magnezit, křišťál, opál, obsidián, jaspis, avanturín aj., které navlékali na speciální elastické vlákno. Všichni si odnášeli domů vlastnoručně vyrobené náramky, ze kterých měli velkou radost.


Podzim ve školní družině

Letošní podzimní období přineslo spoustu krásných slunečných dnů, ale na druhé straně i větrných, mlhavých a deštivých. Na společných vycházkách jsme s dětmi ve školní družině v budově na sídlišti pozorovali všelijaké změny, které se na podzim v přírodě dějí. Spoustu času žáčci také trávili pohybovými a sportovními aktivitami na hřišti nebo v prostorách tělocvičny. …text pokračuje