SpořínkovNa internetu se objevil velmi zajímavý projekt, jehož cílem je zvýšit finanční gramotnost žáků základní školy, zejména žáků 4. a 5. třídy.  Jako prostředek si firma Simopt ve spolupráci s Českou spořitelnou zvolila jakousi vzdělávací podobu internetové hry, což je způsob, který by mohl v dnešní době dětem vyhovovat. Kromě jiného by se s jeho pomocí žáci měli nenásilnou formou seznámit s problematikou peněz, jejich historií, tvorbou cen, správným hospodařením… Podle mého soudu je každý podobný počin chválihodný, zvláště pokud si uvědomíme, že se dnes stále více lidí zadlužuje, protože nedokáže správně a rozumně hospodařit se svými finančními prostředky.

Na hru se dostanete kliknutím na následující oranžové tlačítko. Na portálu najdete spoustu informací, takže nehrozí, že byste hru zvládli za jedno odpoledne. A o to vlastně ani nejde. Prostě se zaregistrujte a hrejte, vzdělávejte se, dokud vás to bude bavit. 

Jen nezapomínejte, že někdy je méně více – u počítače by dítě nemělo trávit moc času (a bez dozoru rodičů by počítač nemělo zapínat vlastně vůbec). Vždyť není problém se ke hře vrátit zase někdy příště.

Tak to je vše, co jsem měl na srdci. Přeji spoustu zábavy a hlavně poučení.