V pátek 28. února se vítězná pětičlenná skupinka recitátorů ze školního kola (Saskie Brezániová, Štěpánka Tatíčková – 2. tř., Adina Mikušová, Markéta Tomášková – 4. tř., Slávek Tomášek – 6.tř.) vydala do Bystřice nad Pernštejnem na tzv. „Domeček“, kde se konalo okrskové kolo v recitaci.

Již ranní probuzení bylo pro všechny soutěžící neobvyklé a překvapující, jak v autobuse později všichni komentovali.  Tato zima byla téměř bez sněhové pokrývky a zrovna v tento nadělila nezvykle deseticentimetrovou vrstvu sněhu.

I samotná soutěž byla pro všechny naše recitátory neobvyklým zážitkem a velkou zkušeností. Soutěže se celkem zúčastnilo padesát pět žáků z různých škol, tudíž konkurence byla opravdu veliká. Proto radost našeho vítěze Slávka Tomáška byla obrovská, neboť v předešlých třech letech získal v okrskovém kole v Bystřici n. P. vždy 1. místo a totéž se mu podařilo i letos. Dalším překvapením bylo umístění pro Markétu Tomáškovou, která z dvaadvaceti soutěžících ve druhé kategorii získala  3. místo. Za odměnu jsme úspěchy našich recitátorů oslavili v místní cukrárně různými sladkostmi a jinými dobrotami.

Oba vítězové postupují do okresního kola ve Žďáře nad Sázavou. Blahopřejeme a budeme  oběma postupujícím vítězům držet pěstičky, aby i tady obstáli v nemalé konkurenci. Snad se jim oběma podaří prolomit  „ždárské ledy“ a dosáhnou svým skvělým recitačním umem na medailový post.